Meny

Invici ekonomikonsulter på konsultträff

FOTOGRAFERING PÅ HÖSTENS KONSULTTRÄFF

| Kategori: Nyheter, Konsult | Taggar:

I torsdags hade vi en magisk afton tillsammans med våra konsulter som är ute på uppdrag. Vi har en tradition i att ha konsultaktiviteten hos, eller tillsammans med, en av våra kunder. Denna gång blev temat fotografering och vi huserade på Fotografiska museet samt fick en inspirerande föreläsning av Olympus.

Vid en snabb reflektion minns vi mest den inspirerande försäljningschefen från Olympus, Stefan Mann, som i 44 minuter gav en crashcourse i fotograferingens grunder. Vi lärde oss att mobiltelefonen inte är en kamera, det är faktiskt en telefon, och att det finns en app i telefonen som kan dokumentera bilder.

Vi avslutade med en annorlunda och magisk god middag med konceptet att all råvara ska tas tillvara och minimalt ska kastas.

Anders Fritz, VD på Invici:

”Det är jätteroligt att träffa alla konsulter och bli påmind om varför Invici har ett så gott rykte som vi har. Det beror till stor del på alla som är ute som fantastiska Invici-ambassadörer varje dag. Tack alla för ett grymt jobb under hösten!”

Vill du veta hur det är att vara konsult hos Invici? Eller nyfiken på vilka uppdrag vi jobbar med just nu?

Hör av dig till någon av våra konsultchefer i Stockholm, klicka här för kontaktuppgifter.

 

 

Meny